Мова – крыніца ўсёй прыгажосці

Тыдзень роднай мовы

18 февраля в рамках Недели родного языка учащиеся 9-х классов стали участниками праздника «Мова – крыніца ўсёй прыгажосці”, который проходил во Дворце культуры.

19 лютага навучэнцы 4 “А” класа пабывалі у дзіцячай гарадской бібліятэцы на выстаўцы, прысвечанай Міжнароднаму дню роднай мовы. Бібліятэкары цікава і даступна вялі гаворку пра родную мову, паказалі прэзентацыю кніг, успаміналі беларускіх пісьменнікаў. Дзеці ўважліва слухалі і з задавальненнем адказвалі на пытанні, чыталі вершы на роднай мове, разгадвалі віктарыны, слухалі вершы пакладзеныя на музыку.

20 февраля учащиеся 6-8 классов в рамках Недели родного языка посетили очередное мероприятие во Дворце культуры.

К родному языку проявляют интерес младшие школьники. 20 февраля учащиеся 3 ”Б” класса выпустили стенгазету “Беларуская мова – гэта цікава”.